Nazima huutaa taas rasismista

Töllössä on taas nazima huutamassa rasismista ja ilmastopakolaisuudesta, vaikka ceutan tapauksessa ei ollut millään tavalla kyse niistä.

Nazima voisi mennä rasismimeteleineen Afganistaniin kertomaan talebanille näkemyksiään.

2 vastausta artikkeliin “Nazima huutaa taas rasismista”

  1. Kyse on laajemmasta kokonaisuudesta.
    Jos sinulla on kaksi ihokasta anna se toinen hänelle jolla ei ole.
    – Afrikassa on liikakansoitus ja se pursuaa yli.
    – Lienee rasismia jos rakennamme vain raja-aidan?

  2. Takana illan A-studio.

    Yritin kysyä miten SDP:n Nasima Razmyar toimisi, jos Suomen itärajan yli vyöryisi Ceutan tavoin tuhansittain laittomia maahantunkeutujia. Ei vastausta.

    Yritin kysyä montako miljoonaa euroa Razmyar lisäisi kehitysapuun, jos se on hänestä raja-aitoja parempi ratkaisu siirtolaisongelmaan. Ei vastausta.

    Meille perussuomalaisille nämä eivät ole vaikeita kysymyksiä vastata. Raja tulisi sulkea, tulijat käännyttää eikä kehitysapuun satsata enää euroakaan lisää. Päinvastoin, kehitysavun tulee olla myös seuraavan hallituksen suurimpia säästökohteita.

    Tarjoan kaljat ensimmäiselle toimittajalle, joka saa Razmyarin vastaamaan suoraan näihin kysymyksiin. Minä en siinä tänään onnistunut. – Joakim Vigelius.

    Katsoin tuota ohjelmaa. Ylen poikajuontaja yritti jankuttamalla pedata Nazimalle paikkaa, mutta Vigelius piti tyylikkäästi homman hanskassa.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *