Trump raportoi säännöllisesti isännälleen Putinille.

Eilen kaksi kertaa  Trump raportoi puhelimitse Putinille, sai myös ohjeita Zelenskyin tapaamista ennen. Tämä Krasnov (Trumpin KGB:n antama nimi hänelle) on kultaakin arvokkaampi Putinille, Kremlille ja koko Venäjälle.

Tänään Trump raportoi viimeksi Putinille, siinä puhelussa on Putin luultavasti uittanut Trumpin mieleen sen että Ukraina olisi tehnyt iskun Putinin loma-asuntoon;

” Putinin avustaja Ushakov puhui presidentti Trumpin ja Putinin välisestä puhelinkeskustelusta.”

”Hänen mukaansa Putin kertoi presidentti Trumpille väitetystä Ukrainan hyökkäyksestä Putinin asuntoon Novgorodin alueella.”

”Ushakov sanoi presidentti Trumpin olevan ”järkyttynyt” ja ”kauhistunut”, eikä voinut edes kuvitella niin järjettömiä tekoja.”

”Presidentti Trumpin väitetään sanoneen, että ”Jumalan kiitos”, Yhdysvallat ei antanut Ukrainalle Tomahawkeja. Putin sanoi presidentti Trumpille, että Venäjän kantaa rauhaan tarkastellaan nyt uudelleen.”

Lähde: https://x.com/Gerashchenko_en/status/2005685057906770177?s=20

Sekä Valkoisen Talon (nykyään tulipunainen talo) kommentoi näin virallisilla kanavillaan:

Kuva

Voitte ihan hyvin päätellä kenenkä joukoissa Trump seisoo ja kenenkä lauluja Trump, eli Krasnov laulaa.

Jos Venäjä hyökkäisi nyt Suomeen, ei Trump tekisi eletäkään suojellakseen Suomea, korkeintaan antaisi apua Venäjälle kuten antoivat toisessa maailmasodassa Neuvostoliitolle.

Yksi vastaus artikkeliin “Trump raportoi säännöllisesti isännälleen Putinille.”

  1. Trump on vaan niiiin tyhmä. ”Minä ja Vladimir ollaan kavereita”. Putinilla nauru maittaa. Trump luulee että maiden suhteet ovat yhtä kuin ihmissuhteet.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *