Lindtmanin lähtölaskenta on alkanut.

Ennen istuntotaukoa demarien rivit repeilivät mm.rajalaissa ja puolueen varapuheenjohtajat tekivät irtiottoja muissakin kysymyksissä, jopa niin, että ilmassa alkoi olemaan suurta urheilujuhlan tuntua ja tuoksua.

No syysistuntokausi on alkamassa ja demareissa puhkutaan ja puhistaan kulisseissa ihan tosissaan.

Lindtmanin diktatooriset otteet ja oman lähipiirin järjestelmällinen asettaminen niin vallan kuin myös valuutan suhteen arvokkaimmille paikoille herättää epäsopua ja, kun naiset alkavat supisemaan niin on juonenkäänteitä luvassa.

Olen aiemminkin todennut, että mikäli Lindtman tavoittelee pääministerin paikkaa, pitää hänen olla SDP: n puheenjohtaja huhtikuussa 2027.

Henkilökohtaisesti en laittaisi rahojani likoon Lindtmanin puolesta.

3 vastausta artikkeliin “Lindtmanin lähtölaskenta on alkanut.”

  1. Media paisuttelee aina. Kun puolueen kannatus on vahvaa niin istuvaa puheenjohtajaa on paha mennä vaihtamaan. Ainahan demareilla on jotain puhkuntaa ollut, ei se Lipponenkaan varmasti helppo kaveri ollut.

    1. Totta kai media paisuttelee, mutta ei savua ilman tulta.

      Jos nyt edes välttävästi seuraa politiikkaa, niin kyllä demarien sisäisen valtataistelun on ollut aika helppo huomata.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *