Trump antaa Venäjän iskeä Yhdysvaltojen kohteisiin…?

Päätelkää ihan itse:

 

”Venäjän jakamat tiedot mahdollistivat Iranin ohjusten ja droonien ”hienostuneita” hyökkäyksiä Yhdysvaltain tutkajärjestelmiä, sotalaivoja ja lentokoneita vastaan.”

Kuva

Kuva ja lähde: https://x.com/Telegraph/status/2029957809639465397?s=20

 

 

3 vastausta artikkeliin “Trump antaa Venäjän iskeä Yhdysvaltojen kohteisiin…?”

  1. Siitä lisää:

    Trump’s best buddy Vladimir Putin is helping Iran in their efforts to target and kill American troops.

    https://x.com/joncoopertweets/status/2029911602548408679?s=20

    Sattumaa, minä en usko sattumiin…

    Sekä tämä…Samalla kun Venäjä auttaa Irania hyökkäämään amerikkalaisia ​​vastaan, Trump myöntää Intialle poikkeusluvan ostaa venäläistä öljyä Iranin sodan aikana.

  2. Miten Trump sen muka tekisi? Venäjä jakaa tiedustelutietoa ystävälleen Iranille USAta vastaan. Mitä tekemistä Trumpilla sen kanssa on?
    Hyvä asia on että tämä voi loitontaa Trumpia Venäjästä. USA on myös pyytänyt Ukrainalta apua Iranin droonien torjuntaan jossa ukrainalaiset ovat tulleet todella hyviksi.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *