Uraa ja Rukiveer…

Venäjä Venäjä Venäjä on ollut, on nyt ja on myös tulevaisuudessa uhka maamme turvallisuudelle.

Mutta nyt kansalaiset näyttävät unohtavan tämän uhkatekijän, kun aikovat tulevissa eduskuntavaaleissa äänestää eduskuntaan vasemmisto enemmistön.

Se koostuu…sdp 24%  vas 12% vihr 10% Rkp 5% =  51%….kyllä Kremlissä ja Moskeijoissa tämän jälkeen iloitaan ja enpä usko että Stubkaan tästä pahoillaan olisi, kun koti, uskonto ja isänmaahörhöt eivät enään olisi jarruna maailmojen halaamisessa.

4 vastausta artikkeliin “Uraa ja Rukiveer…”

  1. Mitä ihmettä Suomen vasemmistolla on Puttimen äärioikeistolaisen natsidiktatuurin kanssa tekemistä?

    1. Näinhän sitä luulevat ne, jotka yhteiskuntaa tiirailevat vain omasta pienestä avaimenreijästään.

    2. Sitähän on syytä ihmetellä, vaan silti punavirheet koittvat estää pakotteet ja rajatoimenpiteet.
      Neukkulassahan on nimenomaan meneillään punafasismin ääriliike.

      1. No virheet nyt vaan ovat noissa asioissa linjalla, että sodat loppuu, kun se, josta eniten kirjoitetaan, antautuu. No loppuuhan ne niin. Mutta estääkö tuollainen jatkoa, on jo tärkeämpää. Ei estä. Se luo vain uuden sodan.

        Sen sijaan tuo ”vasemmisto” näyttää Suomessa koostuvan entisistä kommunisteista, jotka eivät ole huomanneet, että Neuvostoliittoa ei enää ole ja että tosiaan Putte on samanlainen punafsisti kuin mitä VILenin ja Joose-setä olivat.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *